• Türkiye  Cenaze Transferi
  • Türkiye  Cenaze Transferi
  • Türkiye  Cenaze işlemleri
  • Türkiye  Cenaze Hizmetleri

Mahmutlar Cenaze Hizmetleri

Antalya ilinin Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar Beldesi, Antalya’ya 143 km., Alanya’ya 8 km. mesafede bulunmaktadır. Akdeniz’e 5 km. kesintisiz sahili ile de dikkatleri çeken Mahmutlar Beldesi, 1974 yılında belediye olmuştur. Alanya’nın, ilk belde belediyesidir. Sınırlarını, kuzeyde Toros Dağları (Yaylalar), güneyde Akdeniz, doğuda Kargıcak Beldesi (Turistik), batıda Kestel Beldesi (Turistik) oluşturmaktadır.

Bölge ikliminde, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçen Akdeniz iklimi hâkimdir. İklim özellikleri, yüksekliğe bağlı olarak farklılık gösterir. Sıcaklık, ortalama 18,6 derecedir. Tarım alanlarının bulunduğu yerler haricinde, Akdeniz bitki örtüsü olan, ’’maki’’ bitki örtüsü hakimdir.

Mahmutlar Beldesi’nin nüfusu, kışlık ve yazlık olarak değişkenlik göstermektedir. Kışlık nüfusu 20.517 olmasına rağmen; yazlık nüfusu 70-80 binlere dayanmaktadır. Kışlık nüfus içerisinde beldede sürekli yaşayan, 3500’den fazla (Hollanda, İrlanda, Rusya ve Almanya gibi birçok ülkeden) yabancı uyruklu aile bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yaz aylarında kasabalıların büyük çoğunluğu Keşbelen, Gödre, Cindi, Gökbel (Gıryurt), Çayarası yaylalarına göç ederek, yaklaşık 3 ay boyunca burada yaşamaktadırlar.

Mahmutlar, sahip olduğu kaliteli yapıların, düzenli şehir planlamasının yanı sıra, geniş yeşil alanlarıyla da dikkat çekmektedir. Bu yeşil alanlarda, muz, fasulye, patlıcan, biber gibi birçok sebze ve meyve türü yetiştirilmektedir. Bu türler arasında ilk sırayı muz alır. Bu eşsiz güzellikteki muz bahçeleri, dağın eteklerine kadar uzanarak, mükemmel bir manzara sunmaktadır. Ayrıca portakal, mandalina, malta eriği, avokado bahçeleri geniş bir alana yayılmaktadır.

Mahmutlar, ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz gelişmişlikte bir beldedir. Kasabamızda 6 adet bankanın şubesi, 10’dan fazla bankanın ise bankamatikleri bulunmaktadır. Birçok yerli ve yabancı mutfağa sahip restoranlar, alışveriş merkezleri, küçük çaplı süper marketler, halı sahalar, parklar yürüme alanları ve çeşitli kollardaki dükkanlarla donatılmış cıvıl, cıvıl bir cennet köşesidir. Dünyaca ünlü Migros süper marketin yanı sıra, Genpa, Bim, Şok, A101 gibi Türkiye’de önem kazanmış süper marketler de beldemizde mevcuttur.

Beldemizin en güzel noktalarından birisi olan Gökçebelen’de, içerisinde restoran, çocuk parkı, kır kahvesi, piknik alanları, mescit, wc, yapay şelale, market, yürüyüş yolları bulunan mesire piknik ve dinlenme alanı vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Çam ağaçları arasında yer alan bu piknik alanı, her yıl bir çok şenliğe ve eğlenceye ev sahipliği yapmaktadır.

Beldemizde 4 adet ilköğretim okulu ve 1 adet lise bulunmaktadır. Bu kurumlarımızda, yerleşik yaşayan birçok ailelerin çocukları da eğitim görmektedir. Ayrıca okul sonrası eğitim veren 3 adet etüt merkezi bulunmaktadır. 

Mahmutlar’da, Atatürk Caddesi, Barbaros caddesi ve sahil caddesi olmak üzere 3 ana cadde bulunmaktadır. Bu ana caddelerden 15 dakika arayla toplu taşıma araçları geçmektedir. Bu caddelere dikey olarak uzanan birçok merkezi cadde de mevcuttur. Bunların arasında en önemli, en işlek ve en merkezi olan Barbaros caddesidir. Çünkü bu caddemiz boyunca, kaliteli yapılar, değişik iş kollarında dükkanlar, birçok süper market, eğlence merkezleri, belediye binası ve bankalar yer almaktadır.

Mahmutlar’da her mevsim birçok sebze ve meyve türü yetiştirilmektedir. Bütün bu sebze ve meyveleri en taze haliyle bulabileceğiniz 2 adet büyük semt pazarımız mevcuttur. Bu semt pazarlarımız Cumartesi günleri yeni mahallede, Salı günleri ise cumhuriyet mahallesinde kurulmaktadır. Bütün sebze ve meyveleri dalından koparıldığı tazelikte ve en uygun fiyatıyla bu semt pazarlarımızda bulabilirsiniz.

Mahmutlar, 5 km’lik sahil şeridi ile Alanya’nın en güzel ve en temiz sahillerinden birine sahiptir. Bu sahil şeridi boyunca birçok plaj bulunmaktadır. Bu plajlarda şezlong ve şemsiye kiralayabilir, tertemiz ve masmavi denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca sahil şeridi boyunca uzanan sahil parkında yürüyüş yapabilirsiniz.

Eşsiz doğa güzelliği, tertemiz sahili, masmavi denizi, bütün teknolojik imkanları, kaliteli ve düzenli yapıları, geniş cadde ve sokakları, güler yüzlü, samimi, yardımsever insanlarıyla adını duyuran Mahmutlar’da, siz de kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. Bütün bu güzellikleri her gördüğünüzde, diğer bütün bu Mahmutlar’a aşık insanlar gibi, burada bulunmakla ne kadar doğru bir karar verdiğinizin farkına varacaksınız.